Akmenuota mažoji Skandinavija Žemaitijoje

Akmenuota mažoji Skandinavija Žemaitijoje
9 balandžio
28 €
28 €
Kaina asmeniui
Akmenuota mažoji Skandinavija Žemaitijoje
vienos dienos ekskursija

8val išvykimas iš Klaipėdos (pro Kretingą)

Sustojame Puokės kaime prie didžiausio Lietuvoje akmens-Barstyčių (Puokės) akmens.Pamatysime įspūdingo dydžio ,laivo formos akmenį.Jo ilgis 13,4 ,plotis-7,5 m,aukštis 3,6 m.

Vykstame į Apuolės kaimą prie Apuolės piliakalnio. Piliakalnis stovi Luobos ir Brukio santakoje apie 10 m aukščio kalvoje. Į pietryčius nuo piliakalnio apie 12 ha plote yra papėdės gyvenvietė su 80 cm storio kultūriniu sluoksniu. Apie 300 m į šiaurės rytus Luobos dešiniąjame krante yra Apuolės kapinynas.

Apuolė – anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėta Lietuvos gyvenvietė. 1253 m. Apuolės vardas Appule vėl minimas kaip dalybų objektas tarp Kuršo vyskupo ir Livonijos ordino.

Apuolės piliakalnis paskelbtas arceologiniu paminklu,istoriniu – landšaftiniu draustiniu. Tolesnę kelionę tęsime į Mosėdį. Mosėdis – viena gražiausių, tvarkingiausių, labiausiai turistų lankomų Žemaitijos miestelių, dar vadinamu Akmenų sostine. Miestelį išgarsino gydytojas Vaclovas Intas ir jo įkurtas Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus. Restauruotame vandens malūno pastate įsikūrusi kamerinė akmenų ekspozicija, kur supažindoma su ledynų istorija, su žemės plutoje, vykstančiais procesais.

Muziejaus lauko ekspozicija užima 14,5 ha plotą. Joje eksponuojama daugiau kaip 200 įvairių akmenų. Riedulių įvairiaspalvius raštus paryškina parko žaluma. Muziejaus dendrologinė kolekcija paskelbta valstybės saugomu objektu. Joje yra daugiau nei 17 itin retų,150 retų augalų ir 39 augalai registruoti Lietuvos genų banke. 2008 m. muziejaus teritorijoje įrengtas skulptūrų parkas, kuriame 11 skulptūrų. Lankome ir paties V. Into sodybą* , kur muziejus ir buvo pradėtas kurti. Pirmąjį akmenį daktaras į šią sodyba parsivežė dviračiu. Aplankome ir miestelio centre paminklą V. Intui. Pasigrožime miestelio centre stovinčia Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia (1844 m.). Netoli jos stovi namas, kuriame 1895-1898 m. gyveno kunigas, rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas.

Didingą Mosėdžio istoriją mena miestelio centre prie tvenkinio prisiglaudęs Mosėdžio piliakalnis.

Pasigrožėję Mosėdžiu vykstame į Šilalės kaimą, kur pūpso penktas, pagal dydį akmuo Lietuvoje – Šilalės kūlis (ilgis 7,48 m; plotis 5,48 m; aukštis 3,66 m). Kūlis guli kalvelėje, kurią seniau supo pelkės. Per pelkes kūlio link vedė kūlgrinda. Šalia yra dubenėtasis ir aukuro akmenys-pagoniškos šventyklos palikimas.

Toliau vykstame į Šauklių kaimą. Aplankome netoli Šauklių esančią tundrą. Šauklių tundra – tai Šauklių kraštovaizdžio draustinis, kurio plotas 82 ha. Jame saugojamas poledynmetyje susiformavęs kraštovaizdis. Čia slūgso apie 300 tūkst. kubinių metrų akmenų. Tarp jų auga vešlūs, siekiantys 6 m. aukščio įvairių formų kadagiai, drėgnose vietose žydi retos augalų rūšys. Kad geriau susipažintume su Lietuvos tundra pražygiuosime specialiai įrengtu pažintiniu taku (2 km). Kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
*Kelionė patogiu, šiuolaikišku 20-44v autobusu;
*Kelionės vadovo paslauga-ekskursinė programa;
*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS APIE 7EUR

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt