Gaujos nacionalinis parkas – Latvijos Šveicarija (2 dienų kelionė) (kolektyvams)

Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

1 diena. Sigulda -Gaujos Nacionalinio parko administracinis centras. Pagal galimybę ir pageidaujant aplankome Siguldos pilį*. Ji pradėta statyti dar 13 amžiaus pradžioje, kalavijuočių ordino magistro Venno valdymo metu. Ji buvo “CASTELLUM” tipo tvirtovė su koplyčia. Tapusi Livonijos ordino nuosavybe pilis buvo rekonstruojama ir tapo konvento tipo pilimi. Vystantis šaunamiesiems ugnies ginklams tvirtovė prarado savo reikšmę 18 amžiaus pradžioje. Šiaurės karo metu pilis buvo sugriauta. Šiuo metu Senosios pilies griuvėsiai jau sutvarkyti iš ES lėšų, įrengti laiptai, atnaujintos menės, pilis pritaikyta turistų lankymui. Nuo pilies bokštelio apžvelgiame miškingas ir kalvotas Gaujos slėnio apylinkes. Iš bokštelio matyti raudonuojanti Turaidos pilis.

Siguldoje veikia lyno takas: keltuvais keliantis 43 metrų aukštyje per Gaujos upės slėnį*, tad esant galimybei keliamės keltuvu.

Aplankome giliausią Baltijos šalyse Gutmanio olą, susiformavusią paskutinio ledynmečio metu (20m ilgis ir 10m aukštis). Šią olą aplankyti traukia ne tik pati ola, bet Rožės legenda apie tragišką gražiosios Turaidos mergelės žūtį.

Netoli Siguldos – raudoni Turaidos viduramžių pilies  mūrai. Šios pilies statybą inicijavo Rygos arkivyskupas Albertas XIII a. pradžioje. Viduramžiais tai buvo didelė tvirtovė su gynybiniais bokštais ir gyvenamaisiais apartamentais. 17 a. pilies strateginė reikšmė sumenko, o 18 a. ją nusiaubė gaisrai.

(kolektyvui pageidaujant galima vyno degustacija)

Nakvynė viešbutyje.

2 diena.  Pusryčiai. Keliaujame į patį latviškiausią Latvijos miestą Cesį. Aplankome Cesio pilį. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Manoma kad pilis pradėta statyti 1209m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį*. Vėliau gido lydimi pasivaikštome po jaukų Cesio miestelį. Kelionės vadovo lydimi praeisime Pilies gatve, pasigrožėsime miesto pastatų architektūra, Šv. Jono liuteronų bažnyčia. Tai – didžiausia viduramžių laikų bazilika, tikras architektūrinis šedevras. Pasivaikščiosime po nuostabaus grožio “Gegužės parką”, aplankysime paminklą „Žibintininkas“.

Keliaujame į Ligatnę. Ligatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Ligatnėje vietinio gido lydimi* pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Ligatnes upės krante ir tęsiasi 250m pasroviui, 50m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas -smiltainio ola, kuri dominuoja Ligatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Ligatnės centras. Žemiau uoloje yra vyno rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyno rūsius. Kelionė namų link.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Turistinės klasės autobusas;
  • Kelionės vadovas;
  • 1 nakvynė su pusryčiais viešbučiuose (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose)
  • Ekskursinė programa.

Lankomiems objektams turėti apie 40eur

Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius gali keistis, gali kisti ir kainos.

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt