Tartu – AHHAA mokslo centras

Estija - Tartu AHHA mokslo centras
22 rugpjūčio
45 €

Tartu AAHA moklso centras

45 €
Kaina asmenui
Tartu – AHHAA mokslo centras 2020.08.22 d
Pažintinė 1 dienos ekskursija

2020 m. rugpjūčio 22 d. Išvykimo laikas gali keistis
03.30 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
03.45 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).
4.30 val. Plungė (prie Topo centro, Žaltakalnio 20a, Plungė).
Galimi kiti sustojimai pagal atskirą susitarimą.

Vyksime į AHHAA mokslų centrą – didžiausią Baltijos šalyse, kurio ekspozicija prasideda dar nėįėjus į muziejų. Tikrai kiekvienam bus įdomu pamatyti Prie įėjimo į mokslo centrą pamatyti kraną be vamzdžio, iš kurio kažkaip stebuklingai teka vanduo bei elektromobilį, kurį galima pabandyti pakelti sverto pagalba. Keistą pojūtį sukelia prie rūbinės įrengti suoliukai – iš šono atrodo prismaigstyti mažų vinių ir prisėsti nevilioja. Tačiau tik atrodo. Kai išbandai, supranti, kad klydai. Mokslo centro „Ahhaa“ ekspoziciją sudaro pastovioji dalis ir keičiama paroda. Daugiau kaip 3000 kvadratinių metrų teritorijoje yra kelios salės. Technologijų salė, vandens salė, gyvosios gamtos, matematinė ekspozicija ir kitos patiks įvairių skonių dideliems ir mažiems, besidomintiems mokslu. Vienas iš labiausiai akį traukiančių eksponatų – 8 metrų aukštyje įrengtas dviratis ant lyno. Juo važiuojant nukristi neįmanoma, nepaisant to, išbandyti drįsta tik patys drąsiausieji. Smagiausia tai, kad visus centre esančius eksponatus galima liesti. Net ne galima, o būtina! Mokslo centrui yra skiriama apie 3 valandas. Laikas prabėga nepastebimai.
Susipažinę su dalele neišsemiamais moksliniais lobiais, pietaujame. Pietų vietą rekomenduos lydintis grupės vadovas (-ė).
Kelionę tęsime toliau ir vyksime į jaunatviškiausią miestą Europoje – tai Tartu. Net penktadalis miesto gyventojų yra studentai. Tai antrasis pagal dydį Estijos šalies miestas, prie Emajegio upės, jungiančios du didžiausius Estijos ežerus. Tai šalies intelektualų ir kultūros centras, jame yra seniausias Estijos universitetas. O patys studentai sako, kad visas miesto gyvenimas sukasi apie didingą universiteto pastatą. Tartu gyventojai siūlo pereiti Tartu angelų vardą pelniusį tiltą – yra tikima, kad jei sulaikęs kvėpavimą jį pereisi – noras gerai išlaikyti egzaminą išsipildys. Ekskursijos po miestą metu, Jus sužavės trikampės centrinės Tartu aikštės su Rotuše ir pasvirusiu namu, Šv. Jono bažnyčios puoštos mūrinėmis statulos, minėtas norų išsipildymo tiltas, …..
Apie 17-18 val išvykstame link Klaipėdos. Kelionė iš Tartu į Klaipėdą su trumpais sustojimas degalinėse, esant palankiam važiavimui, trunka apie 8 -9 valandas.
Vėlyvas grįžimas namo.
Kelionės kaina – 45 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Papildomos išlaidos:
Ahhaa mokslo centras – 10 € asmeniui
Pastaba. Objektų rodymo eiliškumas ir objektų kainos gali keistis.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
Sveikatos draudimas.
Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.