Tartu – AHHAA mokslo centras (kolektyvams)

Estija - Tartu AHHA mokslo centras
Kelios datos

Tai yra preliminari kelionės programa, kuri vėliau derinama su kolektyvu. Kolektyvai gali rinktis jiems tinkančias datas. Dėl kainų kreiptis el.paštu arba telefonu.

Vyksime į AHHAA mokslų centrą – didžiausią Baltijos šalyse, kurio ekspozicija prasideda dar nėįėjus į muziejų. Tikrai kiekvienam bus įdomu pamatyti Prie įėjimo į mokslo centrą pamatyti kraną be vamzdžio, iš kurio kažkaip stebuklingai teka vanduo bei elektromobilį, kurį galima pabandyti pakelti sverto pagalba. Keistą pojūtį sukelia prie rūbinės įrengti suoliukai – iš šono atrodo prismaigstyti mažų vinių ir prisėsti nevilioja. Tačiau tik atrodo. Kai išbandai, supranti, kad klydai. Mokslo centro „Ahhaa” ekspoziciją sudaro pastovioji dalis ir keičiama paroda. Daugiau kaip 3000 kvadratinių metrų teritorijoje yra kelios salės. Technologijų salė, vandens salė, gyvosios gamtos, matematinė ekspozicija ir kitos patiks įvairių skonių dideliems ir mažiems, besidomintiems mokslu. Vienas iš labiausiai akį traukiančių eksponatų – 8 metrų aukštyje įrengtas dviratis ant lyno. Juo važiuojant nukristi neįmanoma, nepaisant to, išbandyti drįsta tik patys drąsiausieji. Smagiausia tai, kad visus centre esančius eksponatus galima liesti. Net ne galima, o būtina! Mokslo centrui yra skiriama apie 3 valandas. Laikas prabėga nepastebimai.
Susipažinę su dalele neišsemiamais moksliniais lobiais, pietaujame. Pietų vietą rekomenduos lydintis grupės vadovas (-ė).
Kelionę tęsime toliau ir vyksime į jaunatviškiausią miestą Europoje – tai Tartu. Net penktadalis miesto gyventojų yra studentai. Tai antrasis pagal dydį Estijos šalies miestas, prie Emajegio upės, jungiančios du didžiausius Estijos ežerus. Tai šalies intelektualų ir kultūros centras, jame yra seniausias Estijos universitetas. O patys studentai sako, kad visas miesto gyvenimas sukasi apie didingą universiteto pastatą. Tartu gyventojai siūlo pereiti Tartu angelų vardą pelniusį tiltą – yra tikima, kad jei sulaikęs kvėpavimą jį pereisi – noras gerai išlaikyti egzaminą išsipildys. Ekskursijos po miestą metu, Jus sužavės trikampės centrinės Tartu aikštės su Rotuše ir pasvirusiu namu, Šv. Jono bažnyčios puoštos mūrinėmis statulos, minėtas norų išsipildymo tiltas, …..
Apie 17-18 val išvykstame namų link.
Vėlyvas grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.
Papildomos išlaidos:
Ahhaa mokslo centras – 10 € asmeniui
Pastaba. Objektų rodymo eiliškumas ir objektų kainos gali keistis.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
Sveikatos draudimas.
Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.