Bulgarija – svaiginanti rožių ir saulės šalis (su poilsiu prie Juodosios jūros)

Bulgarija - nuostabi šalis su turtinga istorija, fantastine gamta, išskirtiniu kultūriniu paveldu ir svaiginančiu rožių dvelksmu. Tai šalis, kurios negali neįsimylėti!
3 spalio - 13 spalio
799 €
799 €
Kaina asmeniui
Bulgarija - svaiginanti rožių ir saulės šalis (su poilsiu prie Juodosios jūros) 2024.10.03-13
kaina asmeniui apsistojant dviviečiuose kambariuose

Išvykimo vietos

 • 00.30 val iš Klaipėdos, pc Akropolis (iš Dubysos g. pusės)
 • 00.45 val iš Gargždų (prie Swedbank)
 • 01.10 val Trevena degalinė autostradoje (58km)
 • 01.45 val iš Kryžkalnio, Orlen degalinės (kryptis Klaipėda-Kaunas)
 • 03.00 val iš Kauno, Circle K degalinės (Vakarinis aplinkelis 10)
 • 04.00 val - Alytus, Naujoji autobusų stotis

1 diena. 00:30val išvykstame. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais pavalgyti, pramankštinti kojas. Atvykstame į Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į Belgradą. Vakare -pažintis su Serbijos sostine, turtinga tiek turkiška, tiek modernia architektūra: Parlamento rūmai, Rotušė, didžiausia Serbijoje stačiatikių šventovė – Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė, kurioje stūkso išpuoselėti Nacionalinio teatro rūmai ir nacionalinis muziejus, kunigaikščiui Michailui dedikuotos skulptūros, Kalemegdano parkas, didinga Belgrado tvirtovė, garsusis karaliaus Aleksandro bulvaras – ilgiausia mieste pėsčiųjų alėja. Nakvynė už Belgrado.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Bulgariją ir pirmiausiai aplankome Sofiją – sostinę ir didžiausią Bulgarijos miestą, pasižymintį neįtikėtina įvairove monumentų, menančių skirtingus istorinius periodus ir tautas. Pažintinės ekskursijos metu susipažinsime su sakraliniu pavedu: matysime Šv. Sofijos bažnyčią, suteikusią pavadinimą miestui, Šv. Jurgio bažnyčią – seniausią išsilaikiusį pastatą mieste, sukonstruotą IV a., vieną iš Bulgarijos simbolių – Aleksandro Neviškio katedrą – didžiausią katedrą Balkanuose, suprojektuotą kaip monumentą, skirtą prisiminti 200 tūkstančių žuvusių Rusijos kareivių, besikovusių už Bulgarijos nepriklausomybę. Pastato, pavadinto rusų princo garbei, viduje išgirsime širdį virpinančias giesmes ir pamatysime akis žavinčias freskas, priversiančias nusikelti laiku atgal į Bizantiją – stačiatikybės lopšį. Visai netoli katedros išvysime parlamentą, sukonstruotą iš karto po to, kai šalis atkūrė nepriklausomybę, buvusioje nusikaltėlių laidojimo vietoje. Vaikščiodami centrinėmis miesto gatvėmis pamatysime neobarokinį Nacionalinį teatrą – gražiausią statinį sostinėje, kuriame žiūrovams parodytos reikšmingiausios premjeros Bulgarijoje.
Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai.  Atvykstame į  kultūrinę šalies sostinę – Plovdivą – miestą, senesnį už Romą, Konstantinopolį, Atėnus ar Larnaką, pastatytą ant 7 kalvų. Ekskursijos po Plovdivą metu pamatysime Romėnų teatrą – II a. sukonstruotą objektą, kuriame spektaklius stebėdavo 700 žiūrovų. Jis buvo aptiktas tik 1972 m. vykusių archeologinių kasinėjimų metu. Į antikinį Akropolį pateksime pro „Hisar Kapia“ vartus, juosusius miestą dar nuo romėnų laikų. Senamiestyje gėrėsimės puikiai išsilaikiusiomis konstrukcijomis iš Romos imperijos laikų, spalvinga Atgimimo laikotarpio architektūra bei turkiškais nameliais. Miesto centre išvysime didžiausią Balkanuose Romėnų stadioną, kadaise talpinusį 30 tūkstančių žiūrovų. Šiandien jo fragmentus galime išvysti netikėčiausiose miesto dalyse, atidengiančiose jo fragmentus.

Kelionė į Kazanleką – rožių slėnio ir Trakijos karalių sostinę. Bulgarija yra viena stambiausių rožių aliejaus gamintojų pasaulyje. Netoli Kazanleko esančiame Rožių slėnyje auginamos ypatingos rožės, iš kurių gaminamas aliejus, vadinamas Bulgarijos skystuoju auksu. Pasirodo, kad tikrasis rožių aliejus net tris kartus brangesnis už auksą! Įrodyta, kad rožių ekstraktas ramina, skatina žaizdų gijimą, teigiamai veikia mąstymą, neleidžia anksti pasenti ir dar daug ką gali…„Damascena”* etnografiniame komplekse, kur galima pamatyti, kaip gaminamas garsusis bulgariškas rožių aliejus, naudojamas, be kita ko, kvepalų gamybai. Galimybė įsigyti originalių kvepalų, pagamintų rožių aliejaus pagrindu.
Atvykstame į kurortą prie Juodosios jūros. Nakvynė viešbutyje

5 diena. Pusryčiai. Poilsis Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros arba išvyka į **Nesebarą ir Sozopolį. Vykstame į Sozopolį. Šis miestelis – seniausia graikų kolonija Juodosios jūros pakrantėje. Kaip ir Nesebras, Sozopolis įsikūręs pusiasalyje. Per daug dešimtmečių siauros Sozopolio gatvelės su staigiais posūkiais, šio miesto mediniai namai su erkeriais, vynšakės, vyno rūsiai, senovinės bažnyčios ir koplyčios, muziejai ir žvejų valtys traukė menininkus ir rašytojus. Į pietus nuo Sozopolio įsikūrę vieni gražiausių Juodosios jūros pakrantės paplūdimių su smulkiu auksaspalviu smėliu. Sozopolis padalintas į dvi dalis. Pusiasalyje esantis „senasis“ miestas ir „naujasis“, kurį vadina „Harmanit“, dėl to, kad kažkada čia buvo daugybė malūnų – „harmanų“, iš kurių iki mūsų laikų išliko tik viena. „Senoji“ ir „naujoji“ Sozopolio dalys atskirtos žaliu parku, kartu su jame esančiomis bažnyčiomis. Sozopolyje lankytojus žavi jaukus senamiestis siauromis gatvelėmis, originalūs suvenyrai vietos turgelyje ir skanūs žuvų patiekalai. Sozopolį pamėgę menininkai, rašytojai ir keliautojai, vertinantys autentišką senamiesčio architektūrą.

Vėliau tęsiame kelionę į Nesebarą – Bulgarijos miestą – muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas seniausių Europos miestų (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija) buvo įkurtas jau antrajame tūkstantmetyje pr.Kr. Paminėtina, kad Nesebaras ypač klestėjo helenistinės Romos ir Bizantijos laikais. Tapybiškame pusiasalyje išsidėsčiusį Nesebaro senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena antikos laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Miestas senovėje garsėjo 40-čia cerkvių, kurių iki mūsų dienų išliko tik dešimt. Esant galimybei, aplankome kelias iš jų: Kristaus Pantokratoriaus, Šv.Jono Krikštytojo, Šv.Stepono, Šv.Teodoro, Šv.Sofijos, Šv.Arkangelų Mykolo ir Gabrieliaus. Apžiūrime helenistinio laikotarpio griuvėsius – *Akropolį, Apolono šventyklą, nekropolį, kuriame buvo rasta nemažai keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų su reljefais. Laisvas laikas pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis su originalia namų architektūra. Grįžimas į pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji galės aplankyti Balčiką ir Kaliakros kyšulį**. Balčikas – įspūdingas Bulgarijos miestas, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Tai viena seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje, kurioje savo rezidenciją, vadinama „Tyliu lizdeliu“, įkūrė Rumunijos karalienė Marija. Šiandien rūmus supa Botanikos sodas, kuriame aptinkama daugiau nei 4600 augalų rūšių. Pasigėrėsime retų augalų teikiamu pavėsiu, pasivaikščiosime po vieną didžiausių Europoje kaktusų alėją. Vyksime į legendomis apipintą Kaliakros kyšulį, kur ant 70 metrų aukščio uolos viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė. Jos griuvėsiai pastebimi ir šiandien. Tai viena įspūdingiausių vietų prie Juodosios jūros pakrantės, nuo kurios romantiškai stebėsime bangas. Vakare grįšime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

7diena. Poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.

8diena. Pusryčiai. Išvykstame iš kurorto ir keliaujame namų link. Kadangi kelias tolimas – šią dieną važiuosime per Bulgariją ir pasieksime nakvynės vietą Serbijoje. Pakeliui stabtelėsime pietums. Nakvynė viešbutyje.

9diena. Pusryčiai. Toliau vykstame per Serbiją, Vengriją. Trumpa pažintis su Vengrijos miestu –  Kečkemetu. Šis miestas garsėja savo architektūros paminklais, bulvarais, didingomis šventyklomis ir aikštėmis. Mieste yra išlikę šimtų metų senumo pastatų. Didžioji bažnyčia – Kryžiaus žengimo į dangų katedra – viena seniausių bažnyčių šiame mieste. Kelionė per Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

10diena. Po pusryčių  keliausime per Slovakiją ir Lenkiją. Naktį pasieksime Lietuvą.

Įskaičiuota: kelionė autobusu, apgyvendinimas su pusryčiais, kelionės vadovo paslaugos.

Papildomoms išlaidoms, vietiniams gidams ar gido sistemos ausinukams turėti ~70Eur

Pasirinktinai papildomai mokamos ekskursijos** (susirinkus ne mažiau 20 keliautojų):

Į Nesebarą ir Sozopolį – 25eur/asm

Balčiką ir Kaliakros kyšulį – 45eur/asm

Pastabos:

 • Lankomų objektų, paslaugų skaičius ir eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.
 • Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu). Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi . Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais. Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytąpriemokąJei kelionę registuorjatės vienad ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jeigu nėra galimybės – kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.
 • Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio ar vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiamas pusryčių paketas/ šalta vakarienė (jeigu tokia galimybė numatyta pagal konkretaus viešbučio taisykles).
 • https://www.alvaturas.lt/bendros-taisykles/
 • PLATESNĖ INFORMACIJA