Nepaprastoji Lenkija: Ojcovas – Krokuva- Bochnia druskų kasyklos – Zakopanė (birželis)

Aplankykime Karališkąją Krokuvą, didžiausią Lenkijos kurortą – Zakopanę, kurią turistai „atrado“ jau XIX amžiuje. Taip pat pabuvokime vienoje seniausiose Lenkijoje – Bochnios druskų kasyklose ir nusileiskime į stebuklingą požemių pasaulį..
27 birželio - 30 birželio
319 €
319 €
Kaina asmeniui
Nepaprastoji Lenkija: Ojcovas - Krokuva- Bochnia druskų kasyklos - Zakopanė 2023.06.27-2023.06.30
kaina asmeniui apsistojant dviviečiuose/triviečiuose kambariuose

1 diena. Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją.Kelionė Lenkijos keliais su sustojimais pavalgyti pakelės kavinėse. Keliaujame į Ojcovo Nacionalinį parką, link “Erelių lizdų“ pilių kelio.  Atvykstame ir apsilankome OGRODZIENECO pilyje*. Tai – viena galingiausių ir įspūdingiausių gynybinių pilių, kuri pradėta statyti 1350 m. karaliaus Kazimiero paliepimu ir smarkiai sugriauta švedų karo metu. Važiuodami pamatysite Pieskova Skala pilį, Herkuleso kuoką/pirštą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Keliaujame į įspūdingas Bochnią druskų kasyklas. Nedaugelis žino, jog Bochnia miesto teises gavo net ketveriais metais anksčiau negu Krokuva, o čia esančios druskos kasyklos yra seniausios Lenkijoje (vienos seniausių Europoje), ir atrastos keturiais dešimtmečiais anksčiau negu Veličkos. Aišku, didelio miesto artumas bei Veličkos įtraukimas (1978 m) į Unesco sąrašą, sąlygoja, jog Bochniai tenka gyventi tarsi savo išreklamuotos sesers šešėlyje [Bochnia į UNESCO sąrašą įtraukta 2013 m.] Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos. Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu (rusų k) *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450m po žeme. Taip pat, esant galimybei, laukia įspūdinga atrakcija – plaukimas vieninteliu pasaulyje požeminiu keltu*! Plaukiant 120m atstumą girdėsite paslaptingas istorijas apie Bochnios druskų kasyklas.
Vykstame į Krokuvą. Krokuvoje Jūsų laukia tūrininga diena. Pamatysime Vavelįkur palaidoti Lietuvos-Lenkijos valdovai ir abiejų šalių istorijai nusipelnę žmonės. Apžiūrėsite Jogailos universiteto kiemelį, Šv. Marijos baziliką, žavią renesansinę halę Sukienicą, senuosius Šv. Floriono miesto vartus, Barbakaną, paminklą A. Mickevičiui ir Žalgirio paminklą Jano Mateikos aikštėje. Laisvas laikas savarankiškam paklaidžiojimui Krokuvos senamiesčio gatvelėmis. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Toliau keliaujame į kalnų kurortą Zakopanę. Zakopanė yra Tatrų kalnų papėdėje. Tai – vienas labiausiai lankomų Lenkijos miestų. Vietiniai Zakopanės gyventojai yra išlaikę autentiškas krašto tradicijas ir išsaugoję žavingą gamtą. Pažintis su kalnų kurortu Zakopane. Pakilę keltuvais* pasigėrėsite įspūdingomis Tatrų kalnų panoramomis. Kelionės vadovo lydimo pasivaikštote įvairiais architektūriniais stiliais, garsėjančia pagrindine kurorto gatve. Laisvas laikas trumpam poilsiui kalnų kurorte. Galėsite pasėdėti užeigoje, pasižvalgyti kalnietiškų suvenyrų arba apsilankyti Zakopanės vandens pramogų parke*. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Su trumpais sustojimais Lenkijos-Lietuvos keliais važiuojame į namus. Labai vėlai grįžtame į namus .

Į kelionės kainą įskaičiuota:

*Kelionė patogiu autobusu;

*Kelionės vadovo paslaugos-ekskursinė programa;

*3 nakvynės viešbutyje, 3 pusryčiai;

*Kelionės organizacija.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS-MOKAMI OBJEKTAI-MOKAMOS PASLAUGOS ~250PLN

Pastaba. Lydintis kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda. Lankomų objektų skaičius ir kainos gali keistis.  (1 EUR ~ 4,5 PLN).

Pastaba.

  • Lankomų objektų, paslaugų skaičius bei eiliškumas gali keistis, gali kisti ir kainos.
  • Vietos autobuse paskiriamos pagal pirkimo laiką. Jeigu tikrai pageidaujate pasirinkti vietą autobuse, taikomas papildomas 20 € mokestis.
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 36 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
  • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 3-4 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime nurodytu elektroniniu paštu arba trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pasiteiravimui apie kelionę:

  •  Ieva  tel.: +370 674 00484  el paštu:   ieva@alvaturas.lt
  • Laima tel.: +370 686 26261 el paštu:  alvaturas@gmail.com arba keliones@alvaturas.lt